Élelmiszer-feldolgozás

A Kiváló Minőségű Élelmiszer (KMÉ) védjegy köré épülő átfogó országos kampány nem csupán a fogyasztók figyelmét irányította a minőségi magyar termékek felé, hanem az élelmiszeripari gyártók körében is érezhető élénkülést indított el. A tudatos vásárlás és a tanúsított élelmiszerminőség iránti igény egyre növekszik – ezzel párhuzamosan pedig a KMÉ-védjegy szerepe is mind inkább meghatározóvá válik a hazai élelmiszerpiacon. Most érdemes csatlakozni!

Országos figyelem – növekvő érdeklődés a KMÉ-védjegy iránt

Az elmúlt időszakban új lendületet vett a KMÉ-védjegy kommunikációja: országos médiakampánnyal széles körben népszerűsítik a tanúsított minőség jelentőségét, amelyre a vásárlók és a piaci szereplők egyaránt pozitívan reagáltak. A kampány fókuszában a fogyasztói tudatosság erősítése áll – bemutatva, hogyan segíti a védjegy a vásárlókat a kínálatban való eligazodásban, és miként garantálja az állandóan kiemelkedő minőségű és biztonságos élelmiszereket. Az integrált kampány első négy hónapjában az online hirdetésmegjelenések száma elérte átlagosan a havi 30 milliót, közterületen országszerte közel 1500 db óriás-, citylight-, és metróplakáton jelent meg a KMÉ-védjegy. A TV-ben futó kampányfilmünk nézettsége elérte a havi 2 millió, rádióreklámunk hallgatottsága pedig a 4 millió főt. Mindemellett mozireklámokban, nyomtatott sajtóban, influencer-, és partnervideókban is találkozhatott a lakosság a védjegy reklámjaival.

A védjegy ismertségének a növekedésével a KMÉ-védjegyes termékek iránti érdeklődés mérhetően megnőtt, a védjeggyel már rendelkező márkatulajdonosok visszajelzései szerint a vásárlói bizalom is erősödött. Ezzel párhuzamosan a gyártói oldalról is egyre több pályázat érkezik. Mindez azt jelzi, hogy a hazai élelmiszeripar szereplői egyre inkább felismerik a KMÉ-védjegyben rejlő lehetőségeket.

A KMÉ-védjegy nemcsak egy figyelemfelkeltő jelölés a csomagoláson: tanúsító védjegyként szigorú, komplex bírálati rendszerhez kötött, amely garantálja a termék igazoltan kiemelkedő minőségét. A tanúsítási folyamat során objektív szempontok alapján több szinten – független laboratóriumi vizsgálatokkal, érzékszervi bírálattal, helyszíni audittal és dokumentációs ellenőrzéssel – történik a védjegyre pályázó élelmiszer, valamint az előállítási folyamat minősítése. Az eredményeket figyelembe véve szakértői grémium, a Bírálóbizottság tesz javaslatot a védjegyhasználat megítélésére.

A védjegyhasználati jogosultság három évre szól, amely időszak alatt a kiváló minőség fenntartásának ellenőrzése tervezett, vagy eseti utóellenőrzésekkel történik. Ez a hosszú távú kötelezettség nemcsak garancia a vásárlónak, hanem jelentős márkaértéket is biztosít a gyártónak.

Több termékkategória, bővülő lehetőségek

A KMÉ-védjegy egyre több élelmiszeripari szereplő számára érhető el: a hús- és tejtermékektől, a pékárukon át, a feldolgozatlan zöldség- és gyümölcstermékekig már 62 termékkörrel lehet a minőségrendszerhez csatlakozni.

A kiterjesztési stratégia alapján folyamatosan újabb termékkörök kerülnek a tanúsítható élelmiszerkategóriák közé. A Speciális Tanúsítási Követelmények (STK) meghatározzák az elvárt minőségi kritériumokat, melyek nemzetközi és hazai előírásokon (pl. a Magyar Élelmiszerkönyv követelményein) is túlmutatnak, és szigorúbb sztenderdeket képviselnek. A lehetőségek folyamatosan bővülnek és ebben a védjegyhasználók is aktívan közreműködhetnek: amennyiben egy pályázni kívánt termék még nem elérhető, a Védjegyirodán keresztül jelezhető a termékkörbővítési igény.

A KMÉ-védjegy megbízható támpont a tudatos vásárlóknak, és erős piaci pozíciót biztosít a gyártóknak. A minőség folyamatos fenntartására épülő minőségrendszer olyan üzleti előny, amely növeli a versenyképességet és megalapozza a vásárlói elköteleződést is.

Ha az Ön vállalkozása is kiemelkedő minőségű élelmiszert állít elő, és szeretne azzal még inkább kitűnni, akkor érdemes csatlakozni a KMÉ-védjegyhez. A pályázat benyújtása ingyenes és egész évben lehetséges.

Pályázzon most!

Tekintse meg a Speciális Tanúsítási Követelményeket a kme.hu oldalon, és indítsa el pályázatát! Legyen az Ön terméke is a Kiváló Minőségű Élelmiszer-védjegy viselője – emelkedjen ki az átlagos polci kínálatból, növelje vásárlói bizalmát és erősítse márkája értékét egy elismert minőségi tanúsítvánnyal!

 

Forrás: KMÉ Védjegy Iroda

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • 1 ha alatti belterületi telkek mezőgazdasági művelésének igazolásaAz 1 hektár alatti, művelés alól kivett belterületi telkek szőlő, szántó, gyümölcsös, kert művelési ág szerinti megművelésének igazolása iránti kérelmek benyújtása elektronikus úton.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
  • Egyéb NAK megkeresésNAK együttes védjegy használata, Jogsegélyszolgálat, Közérdekű adat megismerési iránti igény, Közhiteles adatbázisban való adatjavítás kérés, Védjegy bejelentés, Egyéb (Egyéb típusú ügy(menet) indítása előtt kérjük, győzödjön meg róla, hogy fenti választható űrlap kategóriák között, nincs-e megfelelő, mert konkrét ügytípus választással az ügyintézési idő jelentősen csökkenthető!)
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám